Stránka 1 z 15 Další
 • Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně.

  Praha, 7. února 2018 – Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

  Čtěte více

 • Ford Motor Company, s.r.o. otevírá nové školící centrum v Praze.

  Společnost Ford Motor Company, s.r.o. otevírá nové školicí centrum ve zcela nových prostorech v logistickém centru Letňany Business Park. První školení zde proběhne již 29. ledna 2018. Pronájem prostor zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Celkový objem investic v komerčních realitách v České republice v roce 2017 dosáhl 3 274 milionů EUR. Příští rok se lehce zpomalí.

  Celkový objem investic v České republice dosáhl v roce 2017 3 274 milionů EUR*, což vyplývá ze studie společnosti Cushman & Wakefield. Oproti očekávání se jedná jen o mírný pokles ve srovnání s rokem 2016, který byl rekordní. Mezi největší transakce uplynulého roku se řadí prodej Olympia Brno, CBRE GI portfolia (Nisa Liberec, Zlatý Anděl a Olympia Plzeň), prodej Metropole Zličín nebo OC Letňany. 
  Čtěte více

 • Corso v pražském Karlíně změnilo majitele

  Společnost Invesco Real Estate, globální správce fondů, koupila jménem jednoho ze svých německých klientů se samostatným portfoliem kancelářskou budovu Corso IIa v srdci pražské čtvrti Karlín. Prodávající ani cena nebudou zveřejněny. Kupujícího při transakci zastupovaly firmy Cushman & Wakefield a Wilsons CEE a prodávajícího Knight Frank a PRK Legal. 
  Čtěte více

 • Uspokojení internetových objednávek si vyžádá enormní růst logistických prostor v Praze

  • „Model městských prostor“ společnosti Cushman & Wakefield předpovídá, že do roku 2021 stoupne v Evropě počet zásilek o 69 %  • V Praze se zvýší logistické prostory o 75,5 % na 36 227 m • Celkové náklady na doručování zásilek v evropských městech činí 70 miliard eur a do roku 2021 se předpokládá jejich nárůst o 7 až 10 % 
  Čtěte více

 • Díky Brexitu jsou nejdražší kanceláře na světě v Hongkongu. Londýn spadl na druhé místo.

  • I přes 19% pokles cen za pracovní místo, který Londýn zaznamenal, je stále dvakrát dražší než Paříž či Frankfurt a sedm krát dražší než Praha.  • Praha zaujímá v žebříčku místo 162. s ročními náklady* 3 200 dolarů ročně na jedno pracovní místo.  • Čeští zaměstnanci mají v kancelářích méně prostoru na jedno pracovní místo (10 m2), než je celosvětový průměr (11,8 m2).  • Pořadím v nejbližší budoucnosti pravděpodobně zamíchá změna pracovních vzorců a rozvoj technologií. 
  Čtěte více

 • Oddělení průzkumu trhu ve společnosti Cushman & Wakefield vede Baláčová

  Marie Baláčová se stala vedoucí oddělení průzkumu trhu pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Cushman & Wakefield. V její nové pozici se bude soustředit na hlubší spolupráci s týmy v regionu. 
  Čtěte více

 • Cushman & Wakefield jmenuje nového vedoucího oddělení průzkumu trhu pro střední a východní Evropu

  Denis Sokolov has been appointed the Head of Research CEE at Cushman & Wakefield. Denis is based in Moscow, Russia. 
  Čtěte více

 • New Bond Street předstihla Champs Élysées na pozici třetí nejdražší nákupní ulice světa

  Česká republika je s nájemným 220 eur za metr čtvereční měsíčně v pražské ulici Na Příkopě na 22. místě. Oproti minulému roku, kdy jí patřila 23. pozice, si polepšila o jedno místo. Pařížská se na nejlukrativnějších lokalitách Příkopům vyrovnala.  • Newyorská Pátá Avenue zůstává nejdražší ulicí na světě, následovaná hongkongskou Causeway Bay  • Díky 37,5% zvýšení cen nájemného předstihla londýnská New Bond Street pařížskou Avenue des Champs Élysées, která se na celosvětovém žebříčku propadla na páté místo  • Na čtvrtou pozici postoupila milánská Via Montenapoleone 
  Čtěte více

 • Nové obchodní centrum uvidí příští rok jen v Ostravě. Otevření hned několika významných projektů se však očekává po roce 2019

  Nejvíce nových ploch obchodních center se doručilo v první polovině roku 2017 ve východní Evropě.  Podle společnosti Cushman & Wakefield se v Evropě celková plocha obchodních center k polovině roku 2017 rozšířila o 1 169 000 m2 na 160,8 mil. m2. V České republice se od začátku roku 2017 dokončilo 57 850 m2 nových ploch obchodních center. Číslo zahrnuje rozšíření centra IGY České Budějovice o 9 250 m2, rozšíření centra Chodov o 35 000 m2 a výstavbu zcela nového obchodního centra Central Jablonec o výměře 13 600 m2. Oproti loňskému roku se jedná o 67% nárůst. V příštím roce však trh doručí výrazně méně nových ploch obchodních center. Podle aktuálních informací se dokončí jen jediné obchodní centrum Géčko Ostrava. Naopak po roce 2019 dojde k otevření hned několika významných projektů. 
  Čtěte více

 • Retail Park Most změnil majitele

  Investiční fond Focus Estate Fund koupil od společnosti TK Development nákupní park Retail Park Most o celkové rozloze 6 471 m2. Jedná se o třetí investici fondu do komerčních nemovitostí. V portfoliu dříve nakoupených projektů jsou Retail Park Centro Ostrava v České republice a Galeria Sandomierz v Polsku. Pronájem centra Retail Park most zajišťuje společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Cushman & Wakefield oznamuje nová povýšení

  Miroslav Mendl, vedoucí personálního oddělení pro region střední a východní Evropy ve společnosti Cushman & Wakefield, byl jmenován partnerem. Zároveň Laurent Jechoux z industriálního týmu Cushman & Wakefield byl povýšen na úroveň associate. Toto povýšení je prvním krokem ke jmenování partnerem společnosti. 
  Čtěte více

 • Michal Soták se stává vedoucím investičního oddělení

  Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield má nového vedoucího investičního oddělení pro Českou a Slovenskou republiku. Stává se jim Michal Soták, který ve společnosti působí od roku 2012. 
  Čtěte více

 • Keystone a Smíchov Gate nově pod správou Cushman & Wakefield

  Společnost Cushman & Wakefield získala do své správy dvě kancelářské budovy třídy A – Keystone v Praze 8 a Smíchov Gate v Praze 5. Obě budovy jsou situované v oblíbených lokalitách pro kancelářský trh, kde se letos uskutečnil největší objem pronájmů. 
  Čtěte více

 • O kanceláře se strhl boj. Firmy sídlící v Praze podepsali rekordní počet nájemních smluv, V Brně klesla neobsazenost na historické minimum.

  Volné kancelářské prostory ubývají. Neobsazenost kanceláří klesla v Brně, jak už dříve i v Praze, pod 10 procent. Obě města se tak potýkají s nejnižším podílem volných kanceláří za posledních 10 let. Brno zaznamenalo prudký pokles v neobsazenosti v první polovině roku 2017, a to o 2,4 procentní bod oproti konci minulého roku. Zato metropole zažila výrazný skok v realizované poptávce. V druhém kvartálu roku 2017 dosáhla objemu 153 500 m2, o 36,9 % více než za stejné období minulého roku. V prvním kvartálu 2017 se uskutečnilo přes 170 transakcí, v druhém kvartálu dokonce přes 200. Dohromady se jedná o rekordní půlrok. Velkou část tvořily předpronajaté prostory. Naopak Brno zaznamenalo 8 % pokles oproti druhé polovině roku 2016, celkem se za první polovinu roku 2017 pronajalo 25 300 m2
  Čtěte více

 • Robustní spotřebitelský trh střední a východní Evropy táhne zájem investorů

  Objemy investic ve střední a východní Evropě dosáhly v prvním pololetí roku 2017 výše 7 mld. eur. To je o 6 % méně než ve stejném období předchozího roku. 
  Čtěte více

Stránka 1 z 15 Další