Stránka 1 z 15 Další
 • Michal Soták se stává vedoucím investičního oddělení

  Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield má nového vedoucího investičního oddělení pro Českou a Slovenskou republiku. Stává se jim Michal Soták, který ve společnosti působí od roku 2012. 
  Čtěte více

 • Keystone a Smíchov Gate nově pod správou Cushman & Wakefield

  Společnost Cushman & Wakefield získala do své správy dvě kancelářské budovy třídy A – Keystone v Praze 8 a Smíchov Gate v Praze 5. Obě budovy jsou situované v oblíbených lokalitách pro kancelářský trh, kde se letos uskutečnil největší objem pronájmů. 
  Čtěte více

 • Cushman & Wakefield Česká republika zvítězila v hodnocení Euromoney jako nejlepší konzultantská a poradenská společnost

  Firma Cushman & Wakefield se umístila na prvním místě třinácté každoroční ankety časopisu Euromoney ve všech kategoriích realitního poradce a realitní agentury. 
  Čtěte více

 • O kanceláře se strhl boj. Firmy sídlící v Praze podepsali rekordní počet nájemních smluv, V Brně klesla neobsazenost na historické minimum.

  Volné kancelářské prostory ubývají. Neobsazenost kanceláří klesla v Brně, jak už dříve i v Praze, pod 10 procent. Obě města se tak potýkají s nejnižším podílem volných kanceláří za posledních 10 let. Brno zaznamenalo prudký pokles v neobsazenosti v první polovině roku 2017, a to o 2,4 procentní bod oproti konci minulého roku. Zato metropole zažila výrazný skok v realizované poptávce. V druhém kvartálu roku 2017 dosáhla objemu 153 500 m2, o 36,9 % více než za stejné období minulého roku. V prvním kvartálu 2017 se uskutečnilo přes 170 transakcí, v druhém kvartálu dokonce přes 200. Dohromady se jedná o rekordní půlrok. Velkou část tvořily předpronajaté prostory. Naopak Brno zaznamenalo 8 % pokles oproti druhé polovině roku 2016, celkem se za první polovinu roku 2017 pronajalo 25 300 m2
  Čtěte více

 • Robustní spotřebitelský trh střední a východní Evropy táhne zájem investorů

  Objemy investic ve střední a východní Evropě dosáhly v prvním pololetí roku 2017 výše 7 mld. eur. To je o 6 % méně než ve stejném období předchozího roku. 
  Čtěte více

 • Spicymama, Loving Hut a Bombay Express expandují, Češi si stále více potrpí na exotické chutě

  Obchodní centrum Quadrio otevře v září v zcela novém kabátě své 1. patro o rozměru přibližně 3 500 m2 s nabídkou 6 nových konceptů restaurací. Kromě Vapiana a Creperie, které otevřely své dveře 1. srpna, se zde představí také Spicymama, Loving Hut nebo Bombay Express. Pronájem prostor zajistila realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Česko válcuje své zahraniční sousedy, v oboru komerčních realit vévodí celému regionu

  Česká republika se stala tahounem středoevropského regionu* v rámci investičního objemu, který natekl do komerčních nemovitostí od začátku roku 2017. Na rozdíl od předchozích let, kdy bylo jasnou jedničkou Polsko, se letos v Česku - přestože disponuje jen zhruba polovičním trhem svého většího souseda - proinvestovalo nejvíce ve střední Evropě, a to 50 % ze všech investic proudících do regionu. Ty v prvním pololetí 2017 dosáhly 4,1 mld. eur**. Podle realitně-poradenské společnosti Cushman & Wakefield se od začátku letošního roku v Česku proinvestovalo 2,1 miliardy eur, z toho 165,5 milionů eur šlo do hotelových nemovitostí a přes 1 miliardu eur výlučně do obchodních center. Výrazně tedy dominují investice do maloobchodního sektoru. Tvoří až 53 % z dosavadního investičního objemu roku 2017. Ze zbývajících 47 % tvoří 23 % kanceláře, 10 % industriální segment, 8 % hotely a 6 % smíšené využití. 
  Čtěte více

 • Letošní trh investic do hotelových nemovitostí ve střední a východní Evropě směřuje k překonání výsledků roku 2016

  Objem transakcí s hotelovými nemovitostmi dosažený v prvním pololetí roku 2017 překročil 700 mil. eur na hlavních trzích regionu střední a východní Evropy*. Dohromady se uskutečnilo 34 transakcí. Ve stejném období roku 2016 přitom proběhlo 20 transakcí v celkovém objemu mírně převyšujícím 630 mil. eur. Meziročně tak došlo k nárůstu o 11 %. Západní trhy** oproti tomu zaznamenaly růst o pouhé 0,3 %. Společnost Cushman & Wakefield předpovídá, že rok 2017 překoná výsledky roku 2016. 
  Čtěte více

 • Prostředí, v kterém pracujeme, je zcela zásadní a jeho úroveň nelze dál ignorovat

  Developeři a vlastníci, kteří při investování do výstavby či rekonstrukce kancelářských prostor vycházejí vstříc nájemcům, jimž záleží na pohodě v kancelářských pracovištích, mohou počítat s komerčním úspěchem. Ti, kdo tento trend ignorují, se dočkají poklesu výnosů. K tomuto zjištění dochází nová zpráva společnosti Cushman & Wakefield, která mapuje hlavní trendy, příležitosti a výzvy, které vlastníkům i nájemcům komerčních kancelářských prostor přinese budoucnost se stále sílícím důrazem na zdraví a vitalitu pracovníků jako součást pracovního prostředí. 
  Čtěte více

 • Nákupní parky čeká významná proměna, trendy přichází ze zahraničí

  V České republice se momentálně nachází 192 nákupních parků, přičemž 66 o přibližné celkové rozloze 300 000 m2 je plánováno k výstavbě. Existující parky představují přes 790 000 m2 maloobchodních ploch, z čehož je 752 000 m2 obsazených. Celková neobsazenost tedy činí 4,8 %, což je méně než v minulém roce. Vyplývá to ze zjištění společnosti Cushman & Wakefield, která nedávno provedla detailní průzkum trhu. Výsledky šetření jsou shrnuty do mapy, která právě vychází. 
  Čtěte více

 • Möbelix otevírá nové prodejny v Praze a Pardubicích

  Möbelix, rakouský prodejce nábytku, otevírá novou prodejnu v Praze. Pro veřejnost se otevře již 26. července. Nová pražská prodejna dočasně nahradí tu stávající, která bude z důvodu celkové rekonstrukce prozatím uzavřena. Bude se rovněž nacházet ve Vysočanech na ulici Kolbenova. Nové prostory zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Společnost Cushman & Wakefield jmenovala 5 nových associatů

  Pět konzultantů z realitně poradenské společnosti Cushman & Wakefield bylo povýšeno na úroveň associate, která je prvním krokem ke jmenování partnerem. Mezi nové associaty patří: Aneta Lendvayová z týmu oceňování nemovitostí, Tereza Michalová z týmu správy nemovitostí, Lukáš Netolický z týmu pronájmů kanceláří a Tomáš Vavrečka a Zdeněk Zádrapa z týmu pronájmu maloobchodních prostor. 
  Čtěte více

 • VAPIANO otevře svou první restauraci v České republice

  VAPIANO, restaurační síť neformálního stravování, která nabízí moderní italskou kuchyni připravovanou přímo před zraky hostů, otevře svoji první pobočku v České republice již v červenci tohoto roku. Restaurace se bude nacházet v prostorách pražského obchodního centra Quadrio. Pronájem prostor pro VAPIANO zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Bratislava Property Summit 2017

  Zveme vás na Bratislava Property Summit 2017 v termínu 1. června 2017 v hotelu Radisson Blu Carlton v Bratislavě. Poslechněte si naše kolegy – Alexandra Rafajloviče, partnera v investičním týmu a Romana Gazdíka, vedoucího oddělení pronájmu kancelářských prostor na Slovensku.  

  Čtěte více

 • Huawei otevírá první zákaznické centrum v České republice

  Společnost Huawei, třetí největší světový výrobce chytrých mobilních telefonů, dnes otevírá na Národní třídě v Praze první zákaznické centrum v České republice. V souvislosti s firemní strategií zkvalitňování služeb zákazníkům otevírá Huawei obdobná centra po celé Evropě. Zákaznické centrum Huawei nabízí kromě odborných konzultací a možnosti vyzkoušení většiny dostupných zařízení Huawei také prodej a servis smartphonů i řadu dalších služeb. 
  Čtěte více

 • Tahounem růstu v letech 2017–18 bude rozšiřování evropských nákupních center

  Rozšiřování obchodních center bude významným tahounem v oblasti přírůstku nových ploch v Evropě během následujících dvou let. V roce 2017 se očekává 4,5 milionu m2 nových ploch a v roce 2018 2,3 milionu m2. Ve čtvrtině případů půjde o rozšiřování stávajících obchodních center. V České republice to bude až 80 %. Vyplývá to ze studie Rozvoj evropských nákupních center (European Shopping Center Development Report) společnosti Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

Stránka 1 z 15 Další