Stránka 1 z 16 Další
 • L’Oréal prodlužuje smlouvu svých logistických prostor v Prologis Park Praha D1 East

  Společnost L´Oréal, přední výrobce kosmetiky, prodloužila nájemní smlouvu svých skladových a kancelářských prostor v Prologis Park Praha D1 East. Prodloužení nájemní smlouvy do roku 2021 zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Pražské nemovitosti se dočkají několika konverzí na hotely

  Konkurenceschopnost tuzemských operátorů roste, český řetězec Pytloun Hotels otevře na Václavském náměstí. Českému hotelovému trhu se díky stabilně vzrůstajícímu počtu turistů nadprůměrně daří. To má příznivý vliv na hotelové nemovitosti, které svou výnosností mezi 6-7 %, výrazně převyšují rentabilitu ostatních komerčních sektorů, jmenovitě maloobchodu, kanceláří a industriálního sektoru. Táhnou rovněž kvůli jistotě dlouhodobého pronájmu. Konverze zejména kancelářských prostor na hotelové tak začínají být častou volbou tuzemských i mezinárodních investorů, přičemž čeští operátoři dokáží velmi dobře konkurovat těm zahraničním a bývají častější volbou majitelů hotelů. Na trhu je z řad operátorů jen okolo 14 % mezinárodních značek. 
  Čtěte více

 • Sklady ve střední Evropě zažívají boom. Rekordní výstavba a hlad po průmyslových nemovitostech ze strany nájemců definují region. Růst je zatím udržitelný. Stavět se bude dál.

  Sklady ve střední Evropě zažívají boom. Rekordní výstavba a hlad po průmyslových nemovitostech ze strany nájemců definují region. Růst je zatím udržitelný. Stavět se bude dál. Česká republika zažila historicky druhý nejlepší rok ve výstavbě. V roce 2017 se postavilo ve středovýchodní Evropě nejvíce průmyslových ploch v historii, přes 3,7 milionu m2. Jedná se o 68% nárůst oproti roku 2016 a o 55% nárůst dosavadního rekordu z roku 2007 (o 1,2 milionu m2 více). Celková plocha průmyslových prostor v regionu se tím zvětšila o 17 %. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku dlouhodobě sleduje. 
  Čtěte více

 • Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně.

  Praha, 7. února 2018 – Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

  Čtěte více

 • Ford Motor Company, s.r.o. otevírá nové školící centrum v Praze.

  Společnost Ford Motor Company, s.r.o. otevírá nové školicí centrum ve zcela nových prostorech v logistickém centru Letňany Business Park. První školení zde proběhne již 29. ledna 2018. Pronájem prostor zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Celkový objem investic v komerčních realitách v České republice v roce 2017 dosáhl 3 274 milionů EUR. Příští rok se lehce zpomalí.

  Celkový objem investic v České republice dosáhl v roce 2017 3 274 milionů EUR*, což vyplývá ze studie společnosti Cushman & Wakefield. Oproti očekávání se jedná jen o mírný pokles ve srovnání s rokem 2016, který byl rekordní. Mezi největší transakce uplynulého roku se řadí prodej Olympia Brno, CBRE GI portfolia (Nisa Liberec, Zlatý Anděl a Olympia Plzeň), prodej Metropole Zličín nebo OC Letňany. 
  Čtěte více

 • Společnost Cushman & Wakefield se umístila na 1. příčce seznamu Systémy Logistiky Book CZ 2018

  Společnost Cushman & Wakefield se umístila na 1. příčce seznamu Systémy Logistiky Book CZ 2018.
  Čtěte více

 • Corso v pražském Karlíně změnilo majitele

  Společnost Invesco Real Estate, globální správce fondů, koupila jménem jednoho ze svých německých klientů se samostatným portfoliem kancelářskou budovu Corso IIa v srdci pražské čtvrti Karlín. Prodávající ani cena nebudou zveřejněny. Kupujícího při transakci zastupovaly firmy Cushman & Wakefield a Wilsons CEE a prodávajícího Knight Frank a PRK Legal. 
  Čtěte více

 • Uspokojení internetových objednávek si vyžádá enormní růst logistických prostor v Praze

  • „Model městských prostor“ společnosti Cushman & Wakefield předpovídá, že do roku 2021 stoupne v Evropě počet zásilek o 69 %  • V Praze se zvýší logistické prostory o 75,5 % na 36 227 m • Celkové náklady na doručování zásilek v evropských městech činí 70 miliard eur a do roku 2021 se předpokládá jejich nárůst o 7 až 10 % 
  Čtěte více

 • Díky Brexitu jsou nejdražší kanceláře na světě v Hongkongu. Londýn spadl na druhé místo.

  • I přes 19% pokles cen za pracovní místo, který Londýn zaznamenal, je stále dvakrát dražší než Paříž či Frankfurt a sedm krát dražší než Praha.  • Praha zaujímá v žebříčku místo 162. s ročními náklady* 3 200 dolarů ročně na jedno pracovní místo.  • Čeští zaměstnanci mají v kancelářích méně prostoru na jedno pracovní místo (10 m2), než je celosvětový průměr (11,8 m2).  • Pořadím v nejbližší budoucnosti pravděpodobně zamíchá změna pracovních vzorců a rozvoj technologií. 
  Čtěte více

 • Oddělení průzkumu trhu ve společnosti Cushman & Wakefield vede Baláčová

  Marie Baláčová se stala vedoucí oddělení průzkumu trhu pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Cushman & Wakefield. V její nové pozici se bude soustředit na hlubší spolupráci s týmy v regionu. 
  Čtěte více

 • Cushman & Wakefield jmenuje nového vedoucího oddělení průzkumu trhu pro střední a východní Evropu

  Denis Sokolov has been appointed the Head of Research CEE at Cushman & Wakefield. Denis is based in Moscow, Russia. 
  Čtěte více

 • New Bond Street předstihla Champs Élysées na pozici třetí nejdražší nákupní ulice světa

  Česká republika je s nájemným 220 eur za metr čtvereční měsíčně v pražské ulici Na Příkopě na 22. místě. Oproti minulému roku, kdy jí patřila 23. pozice, si polepšila o jedno místo. Pařížská se na nejlukrativnějších lokalitách Příkopům vyrovnala.  • Newyorská Pátá Avenue zůstává nejdražší ulicí na světě, následovaná hongkongskou Causeway Bay  • Díky 37,5% zvýšení cen nájemného předstihla londýnská New Bond Street pařížskou Avenue des Champs Élysées, která se na celosvětovém žebříčku propadla na páté místo  • Na čtvrtou pozici postoupila milánská Via Montenapoleone 
  Čtěte více

 • Nové obchodní centrum uvidí příští rok jen v Ostravě. Otevření hned několika významných projektů se však očekává po roce 2019

  Nejvíce nových ploch obchodních center se doručilo v první polovině roku 2017 ve východní Evropě.  Podle společnosti Cushman & Wakefield se v Evropě celková plocha obchodních center k polovině roku 2017 rozšířila o 1 169 000 m2 na 160,8 mil. m2. V České republice se od začátku roku 2017 dokončilo 57 850 m2 nových ploch obchodních center. Číslo zahrnuje rozšíření centra IGY České Budějovice o 9 250 m2, rozšíření centra Chodov o 35 000 m2 a výstavbu zcela nového obchodního centra Central Jablonec o výměře 13 600 m2. Oproti loňskému roku se jedná o 67% nárůst. V příštím roce však trh doručí výrazně méně nových ploch obchodních center. Podle aktuálních informací se dokončí jen jediné obchodní centrum Géčko Ostrava. Naopak po roce 2019 dojde k otevření hned několika významných projektů. 
  Čtěte více

 • Logistickou osobností roku se stává Ferdinand Hlobil

  Letošní Logistickou osobností roku se stal Ferdinand Hlobil, vedoucí týmu průmyslových nemovitostí pro střední a východní Evropu a mezinárodní partner ve společnosti Cushman & Wakefield. Ocenění GRYF Supply Chain Award bylo předáno na mezinárodní logistické konferenci Speedchain 2017 v Břevnovském klášteře dne 1. listopadu 2017. 
  Čtěte více

 • Retail Park Most změnil majitele

  Investiční fond Focus Estate Fund koupil od společnosti TK Development nákupní park Retail Park Most o celkové rozloze 6 471 m2. Jedná se o třetí investici fondu do komerčních nemovitostí. V portfoliu dříve nakoupených projektů jsou Retail Park Centro Ostrava v České republice a Galeria Sandomierz v Polsku. Pronájem centra Retail Park most zajišťuje společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

Stránka 1 z 16 Další