Stránka 1 z 17 Další
 • CPI PROPERTY GROUP ZREKONSTRUUJE PAMÁTKOVĚ CHRÁNĚNOU BUDOVU BUBENSKÁ 1

  Ikonická budova Bubenská 1 z portfolia realitní skupiny CPI Property Group získala významného nájemce. 12 společností a agentur z nadnárodní skupiny WPP se v roce 2020 sestěhuje pod jednu střechu. Památkově chráněná budova Bubenská 1 projde rozsáhlou rekonstrukcí, díky které získají nájemci špičkové pracovní prostředí při zachování unikátní architektury. Celková investice přesáhne miliardu korun. 
  Čtěte více

 • V Česku se dosud revitalizovalo 19 procent všech stávajících obchodních center. Na desítku center revitalizace v blízké době čeká

  • Nové plochy obchodních center český trh od začátku roku nedoručil. Pozornost vlastníků je zaměřena na revitalizace.  • Výrazné zpomalení výstavby obchodních center zažívá celá Evropa: V roce 2017 na trh přibylo 3,8 mil. m2, což je o 23 % méně než v roce 2016  • Tradiční obchodní centra se mění na centra „zážitková“ s vysokou přidanou hodnotou  • Převládnou multifunkční komplexy; kombinace obchodů, kanceláří, hotelů, zábavních konceptů a  obytných části v jednom. Hranice mezi jednotlivými sektory se prolínají.
  Čtěte více

 • Bořivoj Vokřínek se vrací do společnosti Cushman & Wakefield na pozici partnera ve strategickém poradentství a vedoucího výzkumu v oddělení hotelových nemovitostí za region EMEA

  Bořivoj Vokřínek se stává partnerem ve strategickém poradenství a vedoucím výzkumu v oddělení hotelových nemovitostí za region EMEA ve společnosti Cushman & Wakefield. Jeho hlavním úkolem bude vývoj výzkumu pro potřeby stávajících i nových klientů, především pak správné nastavení jejich investiční strategie. Do firmy se vrátil po osmi letech. Na novou pozici nastupuje v rámci celofiremní strategie rozšiřování hotelového týmu v celém regionu EMEA, který vede Jonathan Hubbard. 
  Čtěte více

 • Firemní jídelny se mění na prémiové restaurace. Nový benefit má nalákat zaměstnance.

  Klasické firemní kantýny se proměňují na prémiové samoobslužné restaurace, které fungují jako benefit pro zaměstnance. Blahodárné prostředí na pracovištích a s tím související služby totiž u nich hraje čím dál větší roli. Výrazně se zvyšuje kvalita jídla a zlepšuje prostředí stravovacích zařízení ve firmách. Mezi operátory vstupují i známe restaurační skupiny, jakými jsou Zátiší group či Perfect Canteen Filipa Sajlera (projekt představitele „Kluci v Akci“). Vyplývá to z průzkumu realitně poradenské společnosti Cushman & Wakefield, která se na oblast sektoru gastronomie specializuje a operátory do kanceláří zajišťuje. 
  Čtěte více

 • Proptech firma Spaceti se stala novým nájemcem kanceláře v budově Quadrio

  Spaceti, proptech firma zaměřená na digitalizaci nemovitostí obsadila poslední jednotku v administrativní části Quadrio. Multifunkční komplex Quadrio, nacházející se v Praze na prestižní adrese s výbornou dopravní i pěší dostupností vlastní společnost CPI Property Group. Pronájem kancelářských prostor zprostředkovala realitně poradenská firma Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Do střední Evropy přišlo v loňském roce 82 nových značek, z toho 31 do České republiky, nejvíce z celého regionu

  Osmdesát dva nových mezinárodních značek vstoupilo minulý rok do regionu střední Evropy*, z toho třicet jedna do České republiky (Polsko 22, Maďarsko 17, Slovensko 12). Česko si tak potvrdilo renomé vstupní brány do střední a východní Evropy pro mezinárodní maloobchodníky. Více nepřišlo ani do Ruska, kde v loňském roce zaznamenali dvacet nových světových značek. Oproti roku 2016, kdy přišlo do střední Evropy 67 nových značek (Česká republika 29, Slovensko 17, Polsko 13, Maďarsko 8) se jedná o 22% nárůst. Vyplývá to z nejnovější studie společnosti Cushman & Wakefield, která nově příchozí značky dlouhodobě monitoruje v zemích střední Evropy a v Rusku. 
  Čtěte více

 • Společnost Cushman & Wakefield získala ocenění jako nejlepší agentura roku v maloobchodní a volnočasové kategorii prestižního hodnocení CEEQA 2018

  Již potřetí za sebou byla společnost Cushman & Wakefield vyhlášena nejlepší agenturou střední a východní Evropy v maloobchodní a volnočasové kategorii (CEE Retail & Leisure Agency Firm of the Year) ankety CEE Quality Awards 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 25. dubna 2018 ve varšavské hale Mińska 65. Společnost Cushman & Wakefield porazila konkurenty z užšího výběru sedmi firem, mj. BSC Real Estate Advisors, CBRE, Coldwell Banker, Emmerson, JLL, Ober-Haus a Svoboda & Williams. 

  Čtěte více

 • Společnost Cushman & Wakefield má 3 nové partnery

  Společnost Cushman & Wakefield jmenovala tři nové partnery. Stali se jimi Josef Krautman z oddělení pronájmu kancelářských prostor, Michal Naskos z oddělení oceňování nemovitostí a David Nath z oddělení hotelových nemovitostí. 
  Čtěte více

 • Zcela nové pojetí užívání kanceláří - coworking - zavaluje český trh

  V Praze meziročně naroste plocha sdílených kanceláří o 66%. Ke konci roku 2017 čítala jejich celková plocha 16 500 m2, v roce 2018 se zvýší na 27 500 m2, kdy trh doručí 11 000 m2. Sdílené kanceláře se uplatňují i v regionech. V celé České republice se nachází 76 coworkingových center o celkové ploše přesahující 25 000 m2. Podle odhadů společnosti Cushman & Wakefield se současné plochy sdílených kanceláří do roku 2020 zdvojnásobí. 
  Čtěte více

 • Cushman & Wakefield vstupuje na trh Srbska a Černé Hory skrze CBS International

  Společnost Cushman & Wakefield, přední světová poradenská firma v oblasti nemovitostí, podepsala smlouvu s firmou CBS International o jejím působení coby přidružených poboček Cushman & Wakefield v Srbsku a Černé Hoře. Bývalé pobočky CBRE se s okamžitou účinností mění na Cushman & Wakefield CBS International. 
  Čtěte více

 • Glyn Evans povede z Prahy oddělení Design & Build Services, nově zřízenou platformu společnosti Cushman & Wakefield ve střední a východní Evropě

  Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své oddělení projektového řízení a developmentu (PDS – Project & Development Services) o novou platformu C&W Design + Build. Novou službu povede z Prahy Glyn Evans, a to pro celý region střední a východní Evropy. Společně s Glynem, který rovněž povede PDS v České republice, přichází i zkušená architektka Marie Vlčková, jež se postaví do čela oddělení designu interiérů. 
  Čtěte více

 • L’Oréal prodlužuje smlouvu svých logistických prostor v Prologis Park Praha D1 East

  Společnost L´Oréal, přední výrobce kosmetiky, prodloužila nájemní smlouvu svých skladových a kancelářských prostor v Prologis Park Praha D1 East. Prodloužení nájemní smlouvy do roku 2021 zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Pražské nemovitosti se dočkají několika konverzí na hotely

  Konkurenceschopnost tuzemských operátorů roste, český řetězec Pytloun Hotels otevře na Václavském náměstí. Českému hotelovému trhu se díky stabilně vzrůstajícímu počtu turistů nadprůměrně daří. To má příznivý vliv na hotelové nemovitosti, které svou výnosností mezi 6-7 %, výrazně převyšují rentabilitu ostatních komerčních sektorů, jmenovitě maloobchodu, kanceláří a industriálního sektoru. Táhnou rovněž kvůli jistotě dlouhodobého pronájmu. Konverze zejména kancelářských prostor na hotelové tak začínají být častou volbou tuzemských i mezinárodních investorů, přičemž čeští operátoři dokáží velmi dobře konkurovat těm zahraničním a bývají častější volbou majitelů hotelů. Na trhu je z řad operátorů jen okolo 14 % mezinárodních značek. 
  Čtěte více

 • Sklady ve střední Evropě zažívají boom. Rekordní výstavba a hlad po průmyslových nemovitostech ze strany nájemců definují region. Růst je zatím udržitelný. Stavět se bude dál.

  Sklady ve střední Evropě zažívají boom. Rekordní výstavba a hlad po průmyslových nemovitostech ze strany nájemců definují region. Růst je zatím udržitelný. Stavět se bude dál. Česká republika zažila historicky druhý nejlepší rok ve výstavbě. V roce 2017 se postavilo ve středovýchodní Evropě nejvíce průmyslových ploch v historii, přes 3,7 milionu m2. Jedná se o 68% nárůst oproti roku 2016 a o 55% nárůst dosavadního rekordu z roku 2007 (o 1,2 milionu m2 více). Celková plocha průmyslových prostor v regionu se tím zvětšila o 17 %. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku dlouhodobě sleduje. 
  Čtěte více

 • Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně.

  Praha, 7. února 2018 – Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

  Čtěte více

 • Ford Motor Company, s.r.o. otevírá nové školící centrum v Praze.

  Společnost Ford Motor Company, s.r.o. otevírá nové školicí centrum ve zcela nových prostorech v logistickém centru Letňany Business Park. První školení zde proběhne již 29. ledna 2018. Pronájem prostor zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

Stránka 1 z 17 Další