Stránka 1 z 18 Další
 • Forum Nová Karolina změnilo majitele

  Společnost Meyer Bergman, která se specializuje na správu investic do městských víceúčelových nemovitostí, prodala nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina v Ostravě společnosti REICO, správci nemovitostních fondů České spořitelny. Poradcem firmy Meyer Bergman při prodeji Fora Nová Karolina byla společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • CIJ Awards 2018

  Společnost Cushman & Wakefield byla oceněna hned v 5 kategoriích při každoročním udělování cen realitního trhu CIJ awards, který se konal dne 29. listopadu 2018 v hotelu Marriott v Praze. Společnost získala nejvíce ocenění ze všech, a to v těchto kategoriích:   Nejlepší tým pronájmu maloobchodních prostor   Nejlepší investiční tým v roce 2017   Nejlepší tým projektového managementu   Nejlepší tým správy budov   Společnost Cushman & Wakefield získala rovněž ocenění Nejlepší transakce roku za zprostředkování prodeje Fora Ústí nad Labem společnosti NEPI. 
  Čtěte více

 • Nedostatek prémiových investičních produktů vede k poklesu celkového objemu investic do komerčních nemovitostí v regionu CEE.

  Investiční trh v regionu střední a východní Evropy (CEE) zůstává pro investory i nadále velmi atraktivní, největší výzvou je však nedostatek prémiových produktů. Celkový objem investic v šesti zemích regionu CEE (Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Rusko) za uplynulá tři čtvrtletí roku 2018 dosáhl 8,9 miliardy eur. Investiční aktivita v Polsku převýšila objem dosažený za celý rok 2017 a do konce roku by měla dosáhnout rekordní výše 6 miliard eur. Udržitelné a solidní výsledky srovnatelné s rokem 2017 hlásí Maďarsko a Slovensko, naopak v Rusku, Česku a Rumunsku se očekává konec roku ve znamení objemů investic pod úrovní roku 2017. Čtvrté čtvrtletí roku 2018 bude vzhledem k rozpracovaným projektům nejaktivnějším obdobím roku. Uskuteční-li se všechny očekávané transakce podle plánu, celkový objem investic ve všech šesti zemích regionu dosáhne zhruba 13 mld. eur, tedy méně než loňských 15,3 mld. eur. 
  Čtěte více

 • Česká republika se poprvé dostala do první dvacítky nejdražších nákupních ulic světa. Na špici žebříčku se vrací Hongkongská Causeway Bay.

  • Česká republika se poprvé dostala do první dvacítky nejdražších nákupních ulic světa. S nájemným 230 eur za metr čtvereční měsíčně v pražské ulici Na Příkopě obsadila 19. příčku a polepšila si tak oproti minulému roku o 3 místa.  • Newyorská Horní pátá avenue se po výrazném poklesu cen nájemného propadla na druhé místo  • Londýnská New Bond Street je nejdražší v Evropě a třetí nejdražší na světě  • 30. vydání globální zprávy ukazuje nové trendy v proměňujícím se odvětví maloobchodu 
  Čtěte více

 • Cushman & Wakefield rozšiřuje oddělení poradenských služeb

  Michal Naskos, člen Královského institutu diplomovaných znalců (RICS), byl povýšen na vedoucího oddělení oceňování v České republice. Richard Hogg, člen RICS, je nově vedoucím poradenských služeb a nadále řídí divizi oceňování a poradenství.  Vzhledem k nárůstu poptávky po poradenských službách na českém realitním trhu společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje svou divizi poradenství o nově založený tým tří speciálně vyčleněných odborníků vedený Richardem Hoggem, členem RICS. Zároveň se Michal Naskos, člen RICS a veterán v oboru oceňování, stává vedoucím týmu oceňování v České republice. 
  Čtěte více

 • Sektor logistiky ovládl Prahu, rok 2017 je již překonán

  Transakce v sektoru logistiky letos ovládly pražský trh. Jen v první polovině roku 2018 se v tomto sektoru pronajalo o 24 % více než v celém roce 2017, konkrétně 226 600 m2. Ve stejném období činila celková realizovaná poptávka v Praze 408 000 m2, jedná se o meziroční nárůst o 56 %. Vedle logistiky pak tvořila více než 90 000 m2 produkce a 76 000 m2 distribuce. Za největším novým pronájmem v sektoru logistiky v Praze stojí společnost cargo-partner ČR, která uzavřela nájemní smlouvu na 12 450 m2 nacházejících se v samostatně stojícím průmyslové budově v logistickém parku Logicor Prague Airport. Z nových prostor začnou operovat od začátku roku 2019. Pronájem prostor zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • Globální investice do nemovitostí dosáhly rekordních 1,8 bilionu, Nejvíce se proinvestovalo v New Yorku, nejvíce zahraničních investic přitáhl Londýn

  Globální investice do nemovitostí dosáhly rekordních 1,8 bilionu, Nejvíce se proinvestovalo v New Yorku, nejvíce zahraničních investic přitáhl Londýn  • Za 18% nárůstem investovaného kapitálu stojí asijští investoři  • New York si udržel prvenství největšího realitního trhu světa z hlediska objemu  • Hongkong stoupá mezi prvních pět měst světa po Los Angeles, Londýně a Paříži  • Londýn si upevnil pozici města, které přitahuje nejvíc zahraničních investic s meziročním růstem o 22 % navzdory Brexitu  • Praha spadla ze 44. místa světového žebříčku na 84. místo 
  Čtěte více

 • Michal Dostál se stává novým vedoucím marketingu ve společnosti Cushman & Waklefield

  Michal Dostál se stává vedoucím marketingu ve společnosti Cushman & Wakefield. Do společnosti přichází ze společnosti Linet, kde zastával funkci marketingového managera pro region střední a východní Asie. Na pozici vedoucího marketingu nastupuje za Ditu LaRue, která odchází na mateřskou dovolenou. 
  Čtěte více

 • Hotely ve střední a východní Evropě zdražují. Průměrné ceny pokojů dosahují historického maxima, díky čemuž stoupají i výnosy investic.

  Pražské hotely jsou téměř plně obsazeny – Praha je pátou hlavní turistickou destinací s nejvyšší obsazeností v Evropě. Zbytek střední Evropy následuje v těsném závěsu.  Vlastníci hotelů ve střední a východní Evropě* zažívají rekordní měsíce z hlediska průměrné denní ceny pokojů, která je hlavním důvodem dvouciferného růstu tržeb za disponibilní pokoj (RevPAR) ve středoevropských městech v roce 2017. Růstový trend byl zřejmý i v prvním pololetí letošního roku (H1 2018). Jedinou výjimkou byla Varšava, kde ukazatel RevPAR mírně poklesl kvůli klesající obsazenosti, i zde však cena za pokoj rostla jako v ostatních hlavních městech regionu. Vyšší ceny pokojů znamenají výrazný nárůst ziskovosti hotelů, což vyvolává velký zájem investorů. Kvůli nedostatku hotelových nemovitostí nabízených k prodeji i pozemků k výstavbě ve špičkových lokalitách se pozornost obrací k přestavbám stávajících budov na hotely. S rostoucí poptávkou při omezeném počtu projektů ve výstavbě na většině trhů (kromě Varšavy a Vídně) se očekává vysoká ziskovost i v nadcházejících letech.  Čtěte více

 • Praha City Center, Polygon House a Václavské náměstí 9 mění správu. Nové mandáty na správu kancelářských budov získala společnost Cushman & Wakefield.

  Společnost Cushman & Wakefield získala do své správy portfolio tří budov fondu TRIUVA, a PATRIZIA Company, do nichž spadá kancelářské centrum Five na Smíchově, Václavské náměstí 9 a Lindner Hotel Prague, a nové akvizice fondů společnosti Amundi Immobilier Paris a Amundi Czech Republic – ikonickou budovu Praha City Center v Praze 1 a Polygon House na Pankráci. 
  Čtěte více

 • Euromoney Real Estate Awards 2018 vyhrála společnost Cushman & Wakefield, a to ve všech kategoriích v České republice i v regionu CEE

  Mezinárodní realitně poradenská firma Cushman & Wakefield byla vyhlášena vítězem 14. ročníku Euromoney Real Estate Awards 2018 v České republice a v regionu střední a východní Evropy ve všech kategoriích. 
  Čtěte více

 • Kancelářskou budovu Polygon na Pankráci koupila pro svůj fond investiční společnost Amundi Czech Republic

  Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s., dokončila akvizici společnosti vlastnící budovu Polygon na Pankráci v Praze pro svůj KB realitní fond 2. Kancelářský objekt prodala firma Mint Investment, jedna z nejúspěšnějších lokálních nemovitostních skupin. Transakci zprostředkovala přední realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 
  Čtěte více

 • CPI Property Group zrekonstruuje památkově chráněnou budovu Bubenská 1

  Ikonická budova Bubenská 1 z portfolia realitní skupiny CPI Property Group získala významného nájemce. 12 společností a agentur z nadnárodní skupiny WPP se v roce 2020 sestěhuje pod jednu střechu. Památkově chráněná budova Bubenská 1 projde rozsáhlou rekonstrukcí, díky které získají nájemci špičkové pracovní prostředí při zachování unikátní architektury. Celková investice přesáhne miliardu korun. 
  Čtěte více

 • V Česku se dosud revitalizovalo 19 procent všech stávajících obchodních center. Na desítku center revitalizace v blízké době čeká

  • Nové plochy obchodních center český trh od začátku roku nedoručil. Pozornost vlastníků je zaměřena na revitalizace.  • Výrazné zpomalení výstavby obchodních center zažívá celá Evropa: V roce 2017 na trh přibylo 3,8 mil. m2, což je o 23 % méně než v roce 2016  • Tradiční obchodní centra se mění na centra „zážitková“ s vysokou přidanou hodnotou  • Převládnou multifunkční komplexy; kombinace obchodů, kanceláří, hotelů, zábavních konceptů a  obytných části v jednom. Hranice mezi jednotlivými sektory se prolínají.
  Čtěte více

 • Bořivoj Vokřínek se vrací do společnosti Cushman & Wakefield na pozici partnera ve strategickém poradentství a vedoucího výzkumu v oddělení hotelových nemovitostí za region EMEA

  Bořivoj Vokřínek se stává partnerem ve strategickém poradenství a vedoucím výzkumu v oddělení hotelových nemovitostí za region EMEA ve společnosti Cushman & Wakefield. Jeho hlavním úkolem bude vývoj výzkumu pro potřeby stávajících i nových klientů, především pak správné nastavení jejich investiční strategie. Do firmy se vrátil po osmi letech. Na novou pozici nastupuje v rámci celofiremní strategie rozšiřování hotelového týmu v celém regionu EMEA, který vede Jonathan Hubbard. 
  Čtěte více

 • Firemní jídelny se mění na prémiové restaurace. Nový benefit má nalákat zaměstnance.

  Klasické firemní kantýny se proměňují na prémiové samoobslužné restaurace, které fungují jako benefit pro zaměstnance. Blahodárné prostředí na pracovištích a s tím související služby totiž u nich hraje čím dál větší roli. Výrazně se zvyšuje kvalita jídla a zlepšuje prostředí stravovacích zařízení ve firmách. Mezi operátory vstupují i známe restaurační skupiny, jakými jsou Zátiší group či Perfect Canteen Filipa Sajlera (projekt představitele „Kluci v Akci“). Vyplývá to z průzkumu realitně poradenské společnosti Cushman & Wakefield, která se na oblast sektoru gastronomie specializuje a operátory do kanceláří zajišťuje. 
  Čtěte více

Stránka 1 z 18 Další