Keystone a Smíchov Gate nově pod správou Cushman & Wakefield

Klikněte pro zvětšení

Společnost Cushman & Wakefield získala do své správy dvě kancelářské budovy třídy A – Keystone v Praze 8 a Smíchov Gate v Praze 5. Obě budovy jsou situované v oblíbených lokalitách pro kancelářský trh, kde se letos uskutečnil největší objem pronájmů. 

Budovu Keystone má Cushman & Wakefield ve správě od srpna letošního roku. Jedná se o první budovu spravovanou pro společnost Amundi. Cushman & Wakefield poskytuje společnosti Amundi komplexní služby, včetně nákupu nemovitostí, strategického asset managementu, property managementu, projektového managementu a pronájmů. V současné době jsou kanceláře v této pozoruhodné budově v kubistickém stylu, jejíž rozloha činí cca 6 500 m2, stoprocentně obsazeny. 

„Praha 8 Karlín, dříve průmyslová lokalita, se v posledních letech stává velice oblíbenou oblastí, kde vznikají nové, moderní kancelářské budovy. Kromě právě získané budovy se zde staráme i o další zajímavé objekty, jako je River Garden, Corso Court, Corso IIa a Palác Karlín,“ říká Lenka Vodrážková, partnerka a vedoucí správy kancelářských budov ve společnosti Cushman & Wakefield. 

Smíchov Gate získala společnost Cushman & Wakefield do své správy od vlastníka Redside, který je správcem otevřeného podílového fondu NOVA Real Estate. V roce 2016 zprostředkovala společnost Cushman & Wakefield právě prodej této budovy. Smíchov Gate o rozloze 13 300 m2 je kancelářská budova třídy A v Praze 5 – Andělu, což je jedna z nejvyhledávanějších kancelářských lokalit v Praze. Nemovitost se nachází nedaleko obchodního centra Nový Smíchov a mezi její nájemce patří například Hochtief, pojišťovna Cardiff nebo společnost Notino. V Praze 5, kde se soustředí mnoho firem, spravuje Cushman & Wakefield rovněž Anděl Park a také Zlatý Anděl, na obou budovách navíc zajistila získání environmentální certifikátu BREEAM In Use. 

Tým správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield převzal letos již 6 nových projektů, z toho 3 kancelářské. Správu komerčních budov zajišťuje místní tým, který čítá 110 lidí. Kromě 19 kancelářských budov má společnost ve své správě také 16 obchodních center a 24 retailových parků.