VAPIANO otevře svou první restauraci v České republice

Klikněte pro zvětšení

VAPIANO, restaurační síť neformálního stravování, která nabízí moderní italskou kuchyni připravovanou přímo před zraky hostů, otevře svoji první pobočku v České republice již v červenci tohoto roku. Restaurace se bude nacházet v prostorách pražského obchodního centra Quadrio. Pronájem prostor pro VAPIANO zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. 

„Těší nás, že můžeme přinést do České republiky další světovou značku a nabídnout větší rozmanitost ve výběru kvalitní gastronomie. Nové koncepty ve stravování přináší do obchodních center více zákazníků, kteří hledají širší nabídku zážitků, gastronomie a služeb,“ říká Jan Kotrbáček, partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman & Wakefield. 

Společnost má s rozšiřováním svých poboček bohaté zkušenosti. Od roku 2002, kdy zahájila svůj provoz v Hamburgu, jich otevřela přes 180 ve 31 zemích světa, mimo jiné v Austrálii, střední Americe či v Číně. 

Mario C. Bauer, člen představenstva společnosti VAPIANO, říká: „VAPIANO se stalo velmi oblíbeným stravovacím konceptem po celém světě. Zákazníci obzvlášť oceňují náš závazek používat jen ty nejčerstvější ingredience vysoké kvality, jež používáme k přípravě těstovin, pizz, salátů a předkrmů, a které si mohou vychutnat ve velmi uvolněné atmosféře středomořského stylu. Přesto, že se gastronomie v Praze posunula výrazně dopředu v průběhu posledních let, domníváme se, že VAPIANO může stále zaplnit mezeru na českém trhu. Velmi se těšíme, až budeme moci uvítat naše nové hosty v Praze v průběhu tohoto léta.“ 

Interiér, kterým se restaurace VAPIANO vyznačují, navrhnul Matteo Thun, milánský architekt a designer. Hlavními prvky jsou dubové stoly a červené detaily dokreslující středomořskou atmosféru. V každé pobočce navíc nechybí stoletý olivovník a rovněž tzv. zelená stěna s bylinkami. 

VAPIANO je světově známá síť restaurací, která si klade za cíl připravovat pokrmy jen z čerstvých surovin za příznivé ceny ve stylové atmosféře. Těstoviny, těsto na pizzu a omáčky jsou připravovány přímo v kuchyni každé pobočky. Výroba mnohdy probíhá v prosklené místnosti, která je součástí restauračních prostor (tzv. glassed-in manifattura). Hosté si mohou dopřát právě upečenou pizzou, domácí těstoviny a čerstvé saláty, to vše připravené přímo před zákazníkem dle jeho přání. 

„VAPIANO je první z šesti připravovaných restaurací, kterou Quadrio otevře již v létě tohoto roku. Z celkové restaurační plochy, která činí přibližně 3 500 m2, bude zabírat přes 600 m2. Jsme rádi, že si tato výjimečná lifestylová značka vybrala ke svému vstupu na český trh právě naše obchodní centrum, které nabízí výbornou lokalitu v centru Prahy na hlavním dopravním uzlu,“ říká Petr Brabec, vedoucí správy obchodních center ve společnosti CPI Property Group, která obchodní centrum Quadrio vlastní.