Vodafone - Relokace centrály společnosti Vodafone (16,300 m2)


Klikněte pro zvětšení

Úkol

Společnost Vodafone pověřila Cushman & Wakefield projektem vyhodnocení potenciálu relokace v Praze ze stávající, technologicky zastaralé a neefektivní nemovitosti do nové, na klíč stavěné nemovitosti. Projekt začal v roce 2010 (4,5 let před uplynutím doby nájmu), aby bylo dostatek času pro důkladnou analýzu trhu, možností i eventuelní výstavbu nové budovy.

Řešení

Cushman & Wakefield vybrali 2 vhodné projekty (z celkových 42) a provedli důkladné analýzy, které vedli k finálnímu výběru vítězného developera a nemovitosti. Všechny kalkulace byly prováděny na základě technické specifikace budovy, kterou vypracovaly spol. Cushman & Wakefield a Vodafone společně.

Výsledek

Naše vyjednávací schopnosti a expertíza umožnily Vodafonu přestěhování ze sice levné, nicméně technologicky zastaralé nemovitosti do na klíč postavené, LEED Silver certifikované budovy kategorie A. Zároveň bude relokací dosaženo zásadních úspor na operativních nákladech a poplatcích za služby. Výstavba nové centrály byla zahájena v Q2 2012 a stěhování Vodafone se bude realizovat v roce 2014.

Radka Novak

Partner

Praha 1, Česká republika

T: +420 2 34603410

Kontakt